Par kompāniju

Izdrukāt

DOMUSS ir ASV investīciju fondu grupas NCH nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmums, kas Latvijā darbojas jau vairāk kā 20 gadus.

NCH Capital - ir viens no vadošajiem investīciju fondiem Austrumeiropā ar kopējo investīciju apjomu virs 3 miljardiem ASV dolāru. NCH centrālais birojs atrodas Ņujorkā (ASV), bet reģionālie biroji- Latvijā, Rumānijā, Ukrainā, Krievijā, Bulgārijā, Moldovā, Kazahstānā un Albānijā.

Latvijā līdz šim NCH ir ieguldījis ap 450 miljoniem ASV dolāru, tajā skaitā 215 miljoni ASV dolāru īpašumos, ko attīsta DOMUSS.

DOMUSS līdz šim attīstīto projektu vidū ir gan dzīvojamās un biroju ēkas (kopā vairāk kā desmit objekti Vecrīgā un Rīgas centrā), gan tirdzniecības objekti (modes un iepirkšanās centrs „Rīga Plaza” Pārdaugavā), gan arī noliktavu un loģistikas centri (noliktavu un biroju centrs „Abava” Imantā, Rīgā). jauns virziens ir privātmāju ciematu attīstības pierīgā.


DOMUSS šī brīža aktuālie nekustamā īpašuma projekti ir:

  • „Ģipša Fabrika" 2. kārta- unikāls apartamentu komplekss ar privātu jahtu piestātni Ķīpsalā, Rīgā;
  • „Felicity Apartments” - elitārs dzīvokļu nams Rīgas vēsturiskajā centrā, kuram pirmajam Baltijā piešķirts prestižais starptautiskais ilgtspējīgas ēkas sertifikāts BREEAM;
  • "Mežaparka rezidences" - villu komplekss Rīgas elitārākajā un kultūras tradīcijām bagātajā rajonā – Mežaparkā.
  • "Nordic Villages"- ģimenes māju ciemati Babītē, Ādažos un Carnikavā;
  • “Alejas 43”- daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā Liepājas centrā.


Mūsu atpazīstamākie projekti:

SIDRABE

NCH ir AS „Sidrabe” galvenais akcionārs. AS „Sidrabe” ir pasaules līdere vakuuma pārklāšanas progresīvo tehnoloģiju un procesu inženierijas izstrādē kopš 1962. gada. Uzņēmuma darbības sfēra ir nestandarta vakuuma pārklājumu iekārtu projektēšana un izgatavošana pēc klienta pasūtījuma. Uzņēmums sadarbojas ar tādiem pasaules mēroga pasūtītājiem no dažādām nozarēm kā Nissan, Toyota, 3M, Sanyo u.c.


GROGLASS

Unikālā augsto tehnoloģiju rūpnīca „GroGlass” ražo optiskos vakuumpārklājumus liela izmēra stiklam. Rūpnīca atklāta 2007. gadā, tās izveidē un tehnoloģiju iegādē NCH ir investējusi 20 miljonus latu. Rūpnīcas iekārtas ir ražotas AS „Sidrabe”. Saistībā ar lielo siltumnīcu stikla pieprasījumu Nīderlandē, globālo pieprasījumu pēc saules bateriju stikla un stabilo pieprasījumu pēc augsto tehnoloģiju stikla arhitektūrā, kā arī mākslas darbu ierāmēšanai, uzņēmums plāno ar katru gadu palielināt apgrozījumu un kļūt par vienu no līderiem pasaules tirgū.


„RĪGA PLAZA" (Pārdots 2016.gadā)

Modes un izklaides centru „Rīga Plaza” NCH realizēja kopā „Plaza Centers NV” – pieredzējušu tirdzniecības un atpūtas centru attīstītāju Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs. Centrā ir hipermārkets Prisma, daudzzāļu kinoteātris Multikino, izklaides centrs Fantasy Park, kā arī virkne iecienītu zīmolu veikali un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi.